Propozice, 2021/2022

Propozice  ve formátu pdf ke stažení zde.

Děti malují pro Konto Bariéry 2021/2022 - CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA VÝTVARNÝCH PRACÍ

Lužánky - tředisko volného času vyhlašují 32. ročník výtvarné soutěže Děti malují pro konto Bariéry. V letošním ročníku je pro vás připraveno několik změn, méně soutěživostí a samozřejmě tři soutěžní témata. Doporučený formát prací je čtverec.

 Konto BariérySVČ Lužánky

Témata a termíny odevzdání:

I. Zima – TAJEMSTVÍ LESA
Zadané téma zahrnuje všechno, co souvisí s lesem – nejen to, co vidíme na první pohled, možná i to, co najdeme pod kamenem nebo mechem. Ale i to, co se děje v lese prostřednictvím naší fantazie. Les je domovem nejen zvířat a rostlin, ale také skřítků, víl či dalších kouzelných lesních bytostí.
Toto témata vybízí ke kombinování různých výtvarných technik, jakými jsou např.: kresba a malba v kombinaci koláží nebo frotáží a podobně.

Termín pro přijetí a odevzdání prací 1. 10. - 31. 12. 2021

II. Jaro – OLYMPIJSKÉ HRY
Toto téma není jen o sportu, o olympijských kruzích a velkých výkonech. Je to především princip přátelství a míru mezi národy, zákaz jakékoliv diskriminace ať z důvodů politických, náboženských nebo rasových a zásada fair play.
Vhodné techniky pro zpracování jsou kromě kresby a malby i frotáž, perokresba, kresba uhlem, linoryt, suchá jehla, slepotisk.

Termín pro přijetí a odevzdání prací 1. 1. - 31. 3. 2022

III. Léto – DĚDICTVÍ
Téma je inspirováno dvoustým výročím narození Johanna Gregora Mendela, ale nabízí širokou škálu témat o tom, co jsme zdědili:
• kulturní dědictví
• vzpomínka na babičku
• podoba s příbuznými
• nadání po předcích
• rodinný poklad...
Pro toto téma doporučujeme malbu temperovými nebo akrylovými barvami či grafické techniky, možno využít ­tmavých podkladových papírů

Termín pro přijetí a odevzdání prací 1. 4. - 31. 7. 2022

Doporučený formát výkresů je čtverec.
Novinkou je způsob zasílání výtvarných prací. Práce je možné zasílat kdykoliv v období trvání jednotlivých témat v elektronické podobě v dostatečném rozlišení na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., odborná komise je vyhodnotí a na základě vyhodnocení vás požádáme o zaslání vybraných originálů pro grafické zpracování pro tisk kalendáře Konta Bariéry:
Středisko volného času Lužánky, Lidická 50, 658 12 Brno.

Do přehlídky jsou přijímány pouze práce, které splňují zadání a je uvedeno jméno a příjmení autora, věk autora.
Vybrané práce naleznete v galerii na na www.detimaluji.cz
Nejlepší vybrané výtvarné práce budou bezplatně využity pro tvorbu obrazové části stolního kalendáře Děti malují pro Konto Bariéry, jehož prodejem budou získávány finan­ční prostředky na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti www.kontobariery.cz/projekty.

Vybrané práce budou odměněny diplomem a kalendářem.

Kategorie:
1. kategorie – MŠ (práce dětí ve věku do 6 let, které vznikly v MŠ)
2. kategorie – 1. stupeň ZŠ (práce dětí, které vypracovaly v ZŠ děti ve věku 6 – 10 let)
3. kategorie – 2. stupeň ZŠ (práce dětí, které vypracovaly v ZŠ děti ve věku 11 – 15 let)
4. kategorie – pro děti s handicapem bez omezení věku
5. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání – děti do 6 let
6. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání – děti 7 – 10 let
7. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání – děti 11 – 15 let

Soutěž podporují:
Antipol Brno CZ, www.projektypomahaji.cz

Informace o soutěži:
Lužánky – středisko volného času Brno, Marie Janíková, tel. 724 534 730, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Informace o kalendáři:
Antipol Brno CZ s.r.o., Andrea Švábová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 970 818

 

 

Voda, 20/21

I. kategorie / MŠ (práce dětí ve věku do 6 let, které vznikly v MŠ)

1. místo – David Nataniel Krikl (5 let), Voda

1. místo – David Nataniel Krikl (5 let), Voda

2. místo – Abert Slanina (3 roky), Vanda Grossmanová (4 roky), Charlotte Hajdušková (4 roky), Pohádkový rybníček

2. místo – Abert Slanina (3 roky), Vanda Grossmanová (4 roky), Charlotte Hajdušková (4 roky), Pohádkový rybníček

3. místo – Anastázie Hošková (5 let), Rybičky v akváriu

3. místo – Anastázie Hošková (5 let), Rybičky v akváriu

3. místo – Diana Zaspalová (4 roky), V dešti pod deštníkem

3. místo – Diana Zaspalová (4 roky), V dešti pod deštníkem

3. místo – Tereza Cirhanová (4 roky), Pod vodou

3. místo – Tereza Cirhanová (4 roky), Pod vodou

Čestné uznání – Laura Bromová (6 let), Voda

Čestné uznání – Laura Bromová (6 let), Voda

Čestné uznání – Andrej Baláž (5), Voda

Čestné uznání – Andrej Baláž (5), Voda

 

II. kategorie / 1. stupeň ZŠ (práce dětí, které vypracovaly v ZŠ, dětí ve věku 6 -10 let)

1. místo – Laura Effenbergerová (11 let)

1. místo – Laura Effenbergerová (11 let)

2. místo – Adam Eliáš (11 let)

2. místo – Adam Eliáš (11 let)

2. místo – Mikuláš Štěpán Povondra (7,5 roku), Vodní mlýn

2. místo – Mikuláš Štěpán Povondra (7,5 roku), Vodní mlýn

Čestné uznání – Kristýna Šebková (9 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Kristýna Šebková (9 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Eliška Ema Krekulová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Eliška Ema Krekulová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Adéla Prokopová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Adéla Prokopová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Anežka Výrutová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Anežka Výrutová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Julie Kovandová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

Čestné uznání – Julie Kovandová (8 let), Zrcadlení v rybníčku

 

III. kategorie / 2. stupeň ZŠ (práce dětí, které pracovaly v ZŠ, dětí ve věku 11-15 let)

1. místo – Sarah Omo-Osagie (13 let), Praha 6

1. místo – Sarah Omo-Osagie (13 let), Praha 6

2. místo – Karla Kubalová (13 let), Duhové město

2. místo – Karla Kubalová (13 let), Duhové město

3. místo – David Gorčica (12 let), Pitná voda

3. místo – David Gorčica (12 let), Pitná voda

3. místo – Ondřej Ludvík (13 let), Voda

3. místo – Ondřej Ludvík (13 let), Voda

 

IV. kategorie / pro děti s handicapem bez omezení věku

1. místo – Eliška Dvořáková (13 let)

1. místo – Eliška Dvořáková (13 let)

1. místo – Karolína Málková (13 let)

1. místo – Karolína Málková (13 let)

2. místo – Lucie Šmídová, Pomerančové rybičky

2. místo – Lucie Šmídová, Pomerančové rybičky

3. místo – Jaroslav Barták

3. místo – Jaroslav Barták

3. místo – Lenka Huková

3. místo – Lenka Huková

3. místo – Robert Pohořelský

3. místo – Robert Pohořelský

3. místo – Ondřej Klvaňa

3. místo – Ondřej Klvaňa

3. místo – Milan Pospíšil

3. místo – Milan Pospíšil

3. místo – Samuel Patkaň

3. místo – Samuel Patkaň

 

V. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti do 6 let

neotevřena

 

VI. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti 7-10 let

1. místo – Jan Fiala (9 let), Sumec

1. místo – Jan Fiala (9 let), Sumec

 

VII. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti 11-15 let

1. místo – Eliška Pinkavová (13 let), Brouk potápník

1. místo – Eliška Pinkavová (13 let), Brouk potápník

 

Voda - výsledková listina

Ke stažení ve formátu pdf zde.

 Konto BariérySVČ Lužánky

1. kategorie – MŠ – děti do 6 let, práce které vznikly v MŠ
1. místo – David Nataniel Krikl (5 let), Voda, MŠ Pastelka Milevsko
2. místo – Abert Slanina (3 roky), Vanda Grossmanová (4 roky), Charlotte Hajdušková (4 roky), Pohádkový rybníček, MŠ Opava
3. místo – Anastázie Hošková (5 let), Rybičky v akváriu, 91. MŠ Plzeň
3. místo – Diana Zaspalová (4 roky), V dešti pod deštníkem, 91. MŠ Plzeň
3. místo – Tereza Cirhanová (4 roky), Pod vodou, MŠ Velechvín
ČU – Laura Bromová (6 let), Voda, MŠ Milíčův dům
ČU – Andrej Baláž (5), Voda, MŠ Milíčův dům

2. kategorie – 1. stupeň ZŠ (6-10 let)
1. místo – Laura Effenbergerová (11 let), ZŠ Slovácká
2. místo – Adam Eliáš (11 let), ZŠ Slovácká
2. místo – Mikuláš Štěpán Povondra (7,5 roku), Vodní mlýn, Výtvarný kroužek Zdeňka
ČU – Kristýna Šebková (9 let) Zrcadlení v rybníčku, ZŠ Dýšina
ČU – Eliška Ema Krekulová (8 let) Zrcadlení v rybníčku, ZŠ Dýšina
ČU – Adéla Prokopová (8 let) Zrcadlení v rybníčku, ZŠ Dýšina
ČU – Anežka Výrutová (8 let) Zrcadlení v rybníčku, ZŠ Dýšina
ČU – Julie Kovandová (8 let) Zrcadlení v rybníčku, ZŠ Dýšina

3. kategorie – 2. stupeň ZŠ (11-15 let)
1. místo – Sarah Omo-Osagie (13 let), Praha 6
2. místo – Karla Kubalová (13 let), Duhové město, 1. ZŠ Slaný „Na Hájích“
3. místo – David Gorčica (12 let), Pitná voda, Biskupské gymnázium J. N. Neumanna, České Budějovice
3. místo – Ondřej Ludvík (13 let), Voda, ZŠ Hulín

4. kategorie – pro děti s handicapem bez omezení věku
1. místo – Eliška Dvořáková (13 let), ZŠ a SŠ praktická, Praha 10
1. místo – Karolína Málková (13 let) ZŠ a SŠ praktická, Praha 10
2. místo – Lucie Šmídová, Pomerančové rybičky, ZŠ speciální a praktická Jihlava,
3. místo – Ondřej Klvaňa, ZŠ speciální a praktická Jihlava
3. místo – Lenka Huková, ZŠ speciální a praktická Jihlava
3. místo – Robert Pohořelský, ZŠ speciální a praktická Jihlava
3. místo – Milan Pospíšil, ZŠ speciální a praktická Jihlava
3. místo – Samuel Patkaň, ZŠ speciální a praktická Jihlava

5. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti do 6 let
neotevřena

6. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti 7-10 let
1. místo – Jan Fiala (9 let), Sumec, ZUŠ Vladmíra Ambrose Prostějov

7. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti 11-15 let
neotevřena

TÉMA BABIČKA
1. místo – Eliška Pinkavová (13 let), Brouk potápník, ZUŠ Vladmíra Ambrose Prostějov

V Brně dne 9. září 2021

 

Domov - dům, kde bydlím - výsledková listina

Ke stažení ve formátu pdf zde.

 Konto BariérySVČ Lužánky

1. kategorie – MŠ – děti do 6 let, práce které vznikly v MŠ
1. místo – Anna Barešová (5 let), Dům, kde bydlím, MŠ Pastelka, Milevsko
2. místo – Justýna Koukalová (5 let), Dům, kde bydlím, MŠ Pastelka, Milevsko
2. místo – Aneta Bejšovcová (5 let), Máma, táta a já – takhle je nám nejlépe, MŠ Sluneční, Praha
3. místo – Ema Urbánková (5 let), Domov – dům kde bydlím, ZŠ a MŠ Oty Pavla, Buštěhrad
3. místo – Klaudie Sabongui (4 roky), Domov, kde bydlím, ZŠ a MŠ Oty Pavla, Buštěhrad
3. místo – Jitka Kmínková (6 let), Můj domeček a my, MŠ Rokytnice nad Jizerou

2. kategorie – 1. stupeň ZŠ (6-10 let)
1. místo – Jiří Trecha (10 let), Pozor na hraboše na našem poli, ZŠ Slovácká
1. místo – Anna Vožďová (10 let), Kaštany u našeho domu, ZŠ Slovácká
1. místo – Jana Struhárová (10 let), U nás v lednickém parku, ZŠ Slovácká
ČU – Robert Jan Göncöl (7 let), Ořechov – Tam jsem se narodil a tam budu vždy doma,
Školy na konci světa, Březová

3. kategorie – 2. stupeň ZŠ (11-15 let)
1. místo – Tereza Tkačíková (12 let), Můj dům, 1. ZŠ Slaný
1. místo – Tereza Kocourková (12 let), Dům mýma očima, ZŠ Rokytnice nad Jizerou
1. místo – TPetra Iblová (11 let), Libovice, tam, kde se cítím dobře, 1. ZŠ Slaný
ČU - Andrea Lukášová (15 let), Domov, dům, kde bydlím já – ZŠ a MŠ při PII a.s. Jeseník

4. kategorie – pro děti s handicapem bez omezení věku
1. místo – Marie Kornoušková, Domov Petra Mačkov
1. místo – Kristýna Kadlecová, Domov Petra Mačkov

5. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti do 6 let
neotevřena

6. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti 7-10 let
1. místo – Petr Pavlík (8 let), ZUŠ Březnice
1. místo – Zlata Hrachovcová (8 let), ZUŠ Březnice
1. místo – Michaela Arnoštová (10 let), Můj domeček plný lásky, ZUŠ Vladimíra Ambrose

7. kategorie – ZUŠ a kroužky zájmového vzdělání – děti 11-15 let
neotevřena

TÉMA BABIČKA
ČU – Kateřina Hermanová, ZŠ Pardubice – Polabiny

V Brně dne 26. dubna 2021

 

Domov - dům, kde bydlím, 20/21

I. kategorie / MŠ (práce dětí ve věku do 6 let, které vznikly v MŠ)

1. místo – Anna Barešová (5 let) - Dům, kde bydlím

1. místo – Anna Barešová (5 let) - Dům, kde bydlím

2. místo – Justýna Koukalová (5 let) - Dům, kde bydlím

2. místo – Justýna Koukalová (5 let) - Dům, kde bydlím

2. místo – Aneta Bejšovcová (5 let) - Máma, táta a já – takhle je nám nejlépe

2. místo – Aneta Bejšovcová (5 let) - Máma, táta a já – takhle je nám nejlépe

3. místo – Ema Urbánková (5 let) - Domov – dům kde bydlím

3. místo – Ema Urbánková (5 let) - Domov – dům kde bydlím

3. místo – Klaudie Sabongui (4 roky) - Domov, kde bydlím

3. místo – Klaudie Sabongui (4 roky) - Domov, kde bydlím

3. místo – Jitka Kmínková (6 let) - Můj domeček a my

3. místo – Jitka Kmínková (6 let) - Můj domeček a my

 

II. kategorie / 1. stupeň ZŠ (práce dětí, které vypracovaly v ZŠ, dětí ve věku 6 -10 let)

1. místo – Jiří Trecha (10 let) - Pozor na hraboše na našem poli

1. místo – Jiří Trecha (10 let) - Pozor na hraboše na našem poli

1. místo – Anna Vožďová (10 let) - Kaštany u našeho domu

1. místo – Anna Vožďová (10 let) - Kaštany u našeho domu

1. místo – Jana Struhárová (10 let) - U nás v lednickém parku

1. místo – Jana Struhárová (10 let) - U nás v lednickém parku

Čestné uznání – Robert Jan Göncöl (7 let) – Ořechov – Tam jsem se narodil a tam budu vždy doma

Čestné uznání – Robert Jan Göncöl (7 let) – Ořechov – Tam jsem se narodil a tam budu vždy doma

 

III. kategorie / 2. stupeň ZŠ (práce dětí, které pracovaly v ZŠ, dětí ve věku 11-15 let)

1. místo – Tereza Tkačíková (12 let) - Můj dům

1. místo – Tereza Tkačíková (12 let) - Můj dům

1. místo – Tereza Kocourková (12 let) - Dům mýma očima

1. místo – Tereza Kocourková (12 let) - Dům mýma očima

1. místo – Petra Iblová (11 let) - Libovice, tam, kde se cítím dobře

1. místo – Petra Iblová (11 let) - Libovice, tam, kde se cítím dobře

Čestné uznání – Andrea Lukášová (15 let) - Domov, dům, kde bydlím já

Čestné uznání – Andrea Lukášová (15 let) - Domov, dům, kde bydlím já

Čestné uznání za téma Babička – Kateřina Hermanová, ZŠ Pardubice – Polabiny

Čestné uznání za téma Babička – Kateřina Hermanová, ZŠ Pardubice – Polabiny

 

IV. kategorie / pro děti s handicapem bez omezení věku

1. místo – Marie Kornoušková, Domov Petra Mačkov

1. místo – Marie Kornoušková, Domov Petra Mačkov

1. místo – Kristýna Kadlecová, Domov Petra Mačkov

1. místo – Kristýna Kadlecová, Domov Petra Mačkov

 

V. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti do 6 let

neotevřena

 

VI. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti 7-10 let

1. místo – Petr Pavlík (8 let)

1. místo – Petr Pavlík (8 let)

1. místo – Zlata Hrachovcová (8 let)

1. místo – Zlata Hrachovcová (8 let)

1. místo – Michaela Arnoštová (10 let) - Můj domeček plný lásky

1. místo – Michaela Arnoštová (10 let) - Můj domeček plný lásky

 

VII. kategorie - ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání - děti 11-15 let

neotevřena

 

Logo Footer

SVČ Lužánky, Lidická 1880/50, 658 12 Brno
Antipol Brno CZ, Tábor 50D, 602 00 Brno
andrea@projektypomahaji.cz